Alkın Kız Yurdu

Atatürk ilkelerini ve Laik anlayışını prensip edinmiş, modern, kaliteli, disiplinli hizmet anlayışı, deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü yönetim kadrosuyla 2000 yılında faaliyetlerine başlayan yurdumuz bugünde aynı çizgisini devam ettirerek öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda olabilmeleri için tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmekte, hizmet kalitemiz öğrenci ve velilerimizden gelen istekler ve talepler doğrultusunda geliştirilmektedir. Bunun yanı sıra yan hizmetlerde çalışan personelimiz düzenli ve titizlikle denetlenmektedir. Yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve Bakanlığın tebliğine göre yönetilmektedir.

Temizlik Hizmeti

Yurdumuzun temizlik hizmetini Milli Eğitim'den onay almış üç personel yürütmektedir. Personellerimiz özel kıyafetleriyle sabah 7:30'da ortak kullanım alanların temizliği ile başlar. Öğrenci odası müsait olduğu saatlerde gün içinde odasının temizliği yapılır. Periyodik olarak banyo ve tuvalet temizliği gün içinde beş defa yapılmaktadır.
Öğrenci çamaşır hizmetleri kat görevlisi tarafından yapılır. Kat görevlisi çamaşırı alır yıkar, kurutur ve öğrencinin odasına teslim eder. Katlarımızda ütü ve ütü masası bulunmaktadır.
Yurdumuzda temizlikte kullanılan ürünlerimiz TSE garantili olup Sağlık Bakanlığı onayı olmuştur (ISO 9000). Kullanılan ürünler ACTIVEX, MAXIFLUSH, SOLO, RINSO, BİNGO, ARO...