Alkın Kız Yurdu

Atatürk ilkelerini ve Laik anlayışını prensip edinmiş, modern, kaliteli, disiplinli hizmet anlayışı, deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü yönetim kadrosuyla 2000 yılında faaliyetlerine başlayan yurdumuz bugünde aynı çizgisini devam ettirerek öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda olabilmeleri için tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmekte, hizmet kalitemiz öğrenci ve velilerimizden gelen istekler ve talepler doğrultusunda geliştirilmektedir. Bunun yanı sıra yan hizmetlerde çalışan personelimiz düzenli ve titizlikle denetlenmektedir. Yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve Bakanlığın tebliğine göre yönetilmektedir.

Sosyal Hizmet

Kurumumuzda öğrencilerimizin serbest zamanlarını değerlendirmek ve sosyal açıdan gelişmelerini sağlamak amacıyla faaliyetler düzenlenmektedir. Piknikler, geziler (Ankara'ya ilk defa gelen öğrenciler için şehrimizin turistik yerlerini tanıtmak ve rehberlik etmek), canlı müzik eşliğinde özel gün kutlamaları (Yılbaşı, doğum günü vb.) gibi aktiviteler...
Bakınız Öğrenci Resimleri. Haftanın 3 günü özel getirtilen DVD filmleri, rahat ve konforlu DVD salonumuzda izleme imkanı vardır. Sizin gitmek isteyebileceğiniz kurs ve eğitim programları, yurdumuz içerisinde konusunda uzman eğitimciler tarafından organize edilmektedir.
Bu kurs ve eğitim programları arasında, Bilgisayar, İnternet, Web Tasarımı kursları, sağlık, psikoloji, diyet gibi konularda da eğitim programları düzenlenmektedir. Etüt ve internet salonumuzda da öğrencilerin ödev ve çalışmalarını rahatlıkla yapabilecek imkanları bulunmaktadır.