Alkın Kız Yurdu

Atatürk ilkelerini ve Laik anlayışını prensip edinmiş, modern, kaliteli, disiplinli hizmet anlayışı, deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü yönetim kadrosuyla 2000 yılında faaliyetlerine başlayan yurdumuz bugünde aynı çizgisini devam ettirerek öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda olabilmeleri için tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmekte, hizmet kalitemiz öğrenci ve velilerimizden gelen istekler ve talepler doğrultusunda geliştirilmektedir. Bunun yanı sıra yan hizmetlerde çalışan personelimiz düzenli ve titizlikle denetlenmektedir. Yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve Bakanlığın tebliğine göre yönetilmektedir.

Sağlık Hizmeti

Öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, onları bu konularda eğitmek ve tedavi etmek bizim için çok önemlidir. Bu kapsamda periyodik olarak her hafta anlaşmalı yurt doktor ve psikiyatristimiz yurt revirimizde tedavilerini gerçekleştirir; Çalışma salonumuzda eğitim programları düzenler.
Bunların dışında diyet uzmanlarımız tarafından diyet programları da düzenlenmektedir. Yurt doktorumuz tarafından, rahatsız olan öğrencilerimiz için uygun görülen ilaçlar anlaşmalı eczanemizden yurda getirtilmektedir. Acil durumlarda ise yurt doktorumuzun nezaretinde anlaşmalı hastanede öğrencilerimize anında müdahale edilmektedir.

Yurdumuza yakın hastaneler;
Gazi Üniversite Hastanesi : 3 km.
Başkent Üniversite Hastanesi : 1 km.
Ufuk Üniversite Hastanesi : 1 km.
Medicana Hastanesi : 1 km.
Engin Tıp Merkezi : 200 metre
Emek Sağlık Ocağı : 50 metre
Bayındır Hastanesi : 1 km.
TOBB Etü Hastanesi : 1 km.
Dr. Rıdvan Ege Hastanesi (Ufuk Tıp) : 1 km.